Новини

Тарифи на електроенергію з 1 липня 2021 року: як зростуть ціни

23/06/2021

Політики та економісти в Україні вже тривалий час стверджують, що тариф на електроенергію для населення суттєво занижений. Тож з 1 липня цього року його можуть суттєво підняти.

Чого чекати з 1 липня
Ціни можуть суттєво зрости, адже чинний тариф у розмірі 1,68 гривні за кіловат-годину діятиме лише до кінця червня.

Версія Міненергетики
Орієнтовні тарифи, які чекають на українців у майбутньому можна зрозуміти зі слів заступника міністра енергетики України Юрія Бойка. У фейсбуці він поділився, якими мали б бути тарифи зараз:

Найдешевше платили б мешканці Києва та Дніпропетровської області – від 2,60 – 2,96 гривні за кіловат-годину.
А найдорожче тариф би обходився українцям, які мешкають в Івано-Франківській та Луганській областях – 3,70 – 4 гривні за кіловат-годину.
Така диференція по областях пов’язана з різним тарифом на розподіл: у Києві він найнижчий, а в Луганській області відповідно – найвищий.

Версія НКРЕКП
Проте малоймовірно, що уряд збільшить тарифи у 2-3 рази так різко. Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) розробила три сценарії поетапного підвищення тарифів на електроенергію для домогосподарств до третього кварталу 2023 року, які опинилися в редакції Liga.net.

Кабмін не піде на підвищення тарифів і “заморозить” ціни на електроенергію для населення до кінця 2021 року.
Протягом 2021 року Кабмін може двічі підвищити тарифи на електрику на 15%: 1 травня та 1 вересня. Таким чином восени тариф зросте до 2,22 гривні.

Тариф на електроенергію 1,68 гривні проіснує до липня 2021 року, а потім відбудеться 30% подорожчання. Тобто з 1 липня ціна буде 2,22 гривні. А у 2023 році ціна буде 3,48 гривні за кіловат-годину.
Як бачимо, другий варіант вже неможливий, оскільки з 1 травня ціни залишилися незмінні. Тож цілком ймовірно, що у липневих платіжках українці отримають суму, розраховану за тарифом 2,22 гривні.

Пільги
Крім того, для деяких груп споживачів можуть ввести пільговий тариф, який діятиме на більш ніж 100 кіловат-годин.

Джерело: economy.24tv.ua